wtorek, 26 stycznia 2021
Specjalistycznie
Solidnie
Skutecznie
beton_1
oat grupa pl zielen

Historia firmy

Spółka OAT została założona w roku 1977 pod firmą Otto Alte-Teigeler GmbH z siedzibą w Gernsbach, w Badeni Wirtembergii w Niemczech.

Poza główną siedzibą spółki, która obecnie mieści się we własnych budynkach w Bietigheim (Baden), na terenie Niemiec działają także filie w Dolnej Saksonii (Hambühren), Turyngii (Neustadt/Orla), Bawarii (Oberpframmern), Meklemburgii (Kuchelmiß) oraz w Połnocnej Westfalii (Neuss).


Po odejściu założyciela firmy pana Otto Alte-Teigelera w roku 1995, obok prezesa spółki pana Ralfa Alte-Teigelera działającego w Bietigheim został powołany na prezesa pan mgr inż. Torsten Knötsch w Hambühren.

Od roku 1988 wraz z utworzeniem spółki OAT-Ges.mbH z siedzibą w Spittal w Austrii posiadamy także udziały w spółkach zagranicznych. Obecnie jesteśmy udziałowcem w OAT na Węgrzech, na Słowacji, w Czechach, Polsce, Rosji, Korei i Szwajcarii.

Obecnie w Grupie OAT przy zatrudnieniu ok. 350 pracowników osiągamy obrót roczny w wysokości 35 mln EUR.

Oprócz naszej dotychczasowej działalności (technika wykonywania szczelin) zajmujemy się także pracami dotyczącymi budowy, utrzymania i naprawy jezdni i powierzchni betonowych.

Dzięki stałym wprowadzaniu ulepszeń i innowacyjnym rozwiązaniom należymy do wiodących światowych ekspertów w tej dziedzinie. Poprzez wdrożenie nowych technologii w wielu obszarach wykonawczych wyznaczyliśmy standardy.

Naszymi zleceniodawcami są klienci z całej Europy, Afryki, Azji i krajów arabskich.

Nasze adresy zagranicą

Niemcy: Otto Alte Teigeler GmbH
  Obere Hardt 13
  D - 76467 Bietigheim
  Tel.: +49-7245-92 60-0
  www.oat.de

 

 
Austria: OAT GmbH
  Ortenburgerstr. 27
  A-9800 Spittal/Drau
  Tel.: +43-4762-620-336
  www.oat.at

 

 

Węgry: OAT KFT
  Gubacsi ut 8/b
  HU - 1097 Budapest
  Tel.: +36 - 14 5661 49

 

 
Słowacja: OAT spol.s.r.o.
  Mlynske Nivy 61/a
  SK - 82724 Bratislava
  Tel.: +421 - 253 41 30 48

 

 
Czechy: OAT s.r.o.
  Nedokoncena 363
  CZ - 102 00 Praha 10
  Tel.: +420 - 27270 00 72
   

DrukujE-mail

Kontakt

OAT Sp. z o.o.

con_address ul. Szeligowska 11
Telefon + 48 22 722 44 03, + 48 22 465 97 18
  05-850 Szeligi Fax + 48 22 721 08 03  
  Polska emailButton Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
 

NIP  113-00-58-671
REGON  010303900
KRS  0000145723
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy
XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał zakładowy  400.000,00 zł

Mapa z dojazdem do siedziby OAT Sp. z o.o.

DrukujE-mail

Credo

1. Ogólne zasady prowadzenia działalności gospodarczej

 • Chcemy pozostać przedsiębiorstwem niezależnym.
 • Będziemy rozwijać przedsiębiorstwo, na miarę naszych możliwości w oparciu o znane nam technologie oraz potrzeby polskiego rynku w zakresie specjalistycznych zabiegów utrzymaniowych i naprawczych na różnego rodzaju ciągach komunikacyjnych.
 • Jakość, inowacyjność i wydajność pracy - i nic poza tym - stanowią podstawę naszej przyszłej egzystencji.
 • Chcemy osiągnąć zysk, który będzie wystarczający do sfinansowania naszych potrzeb rozwojowych oraz innych wytyczonych celów.
 • Chcemy na trwałe utrzymać wiodącą pozycję na polskim rynku.
 • Najwyższą rangę w naszym przedsiębiorstwie nadajemy wiedzy, kreatywności w tworzeniu oraz wdrażaniu postępu technicznego i technologicznego. Wykorzystujemy nowe technologie jako szansę rozwoju przedsiębiorstwa, racjonalizacji pracy oraz wzrostu jej efektywności. Ściśle współpracując z ośrodkami naukowymi oraz stowarzyszeniami skupiającymi fachowców wnosimy aktywny wkład w rozwój specjalistycznych metod utrzymaniowych i naprawczych ciągów komunikacyjnych.

2. Zasady dotyczące realizacji wymogów wolnego rynku

 • W zakresie jakości i użyteczności, nasze usługi muszą w pełni zaspokajać najwyższe wymogi Klientów. Tylko dzięki temu możemy zyskać zaufanie Klientów.
 • Naszym obowiązkiem jest informowanie Klientów w taki sposób, aby mogli wyciągnąć wnioski, które z naszych usług będą dla nich użyteczne.
 • Każda osoba zatrudniona w naszym przedsiębiorstwie musi się zachowywać jak sprzedawca naszych usług. Wychodzimy z założenia, że Klient ma zawsze rację.
 • Nie wolno dyskredytować żadnego z Konkurentów. Sprzedaż naszych usług musi opierać się wyłącznie na rzeczywistej ich wartości.
 • Nasi Klienci powinni odczuwać fakt, że w przypadku przedsiębiorstw grupy OAT mają do czynienia z jedną organizacją, w której obowiązują te same zasady postępowania.
 • Każdy Klient naszej firmy powinien być przekonany, że jego potrzeby będą właściwie zrozumiane, oraz, że osoba, z którą prowadzi rozmowy zrobi wszystko, aby opracować i przedstawić najbardziej użyteczne i efektywne rozwiązanie problemu.
 • Zobowiązujemy się świadczyć usługi na aktualnie najwyższym poziomie wiedzy i techniki, ponadto być inicjatorem postępu naszej branży.
 • W stosunkach z naszymi klientami, Dostawcami i Konkurentami kierujemy się zasadami partnerstwa oraz ogólnie uznawanymi normami handlowymi.
 • Skala naszego działania wynika z potrzeb rynku. Nasze działania nakierowane są na zaspokojenie tych potrzeb.
 • Pamiętamy, że każda zarobiona przez nas złotówka pochodzi od naszych Klientów.

3. Zasady postępowania wobec Pracowników

 • Kładziemy szczególny nacisk na wykształcenie, zatrudnienie zgodne z kwalifikacjami oraz ciągłe doskonalenie zawodowe.
 • Wydajność stanowi gwarancję utrzymania stanowiska pracy.
 • Wszystkie możliwe środki będą podejmowane w celu zapewnienia miejsc pracy.
 • Wysoko cenione są indywidualne osiągnięcia danego pracownika; pomagamy pracownikowi identyfikować się z wykonywaną pracą. Dzięki docenianiu jego osiągnięć tworzymy dobry klimat pracy oraz wspieramy motywację do dalszego indywidualnego rozwoju zawodowego.
 • Każdy pracownik jest informowany w taki sposób, aby mógł prawidłowo wykonać powierzoną mu pracę. Oczekuje się od pracownika, że posiadaną wiedzę i umiejętności będzie w pełni wykorzystywał dla dobra przedsiębiorstwa i jego współpracowników.
 • Od naszych Pracowników oczekujemy inicjatywy i kreatywności w realizacji wytyczonych celów przedsiębiorstwa. Ponadto, oczekujemy wysokiej efektywności pracy, ciągłego obniżania kosztów, dostosowania do obowiązujących w firmie zasad i zwyczajów oraz ciągłego podwyższania kwalifikacji.

4. Zasady postępowania wobec środowiska naturalnego

 • Uwzględniamy w naszej działalności fakt, że surowce naturalne oraz gleba, woda i powietrze są dostępne w ograniczonym zakresie.
 • Chcemy w pełni wywiązywać się ze społecznego obowiązku ochrony środowiska oraz wspierania rozwoju infrastruktury.
 • Wnosimy aktywny wkład w ochronę środowiska i bez potrzeby nakazów administracyjnych realizujemy nasze usługi w taki sposób, aby nie było jakichkolwiek negatywnych oddziaływań na środowisko naturalne.
 • Aktywnie uczestniczymy w pracach stowarzyszeń wyższej użyteczności publicznej mających na celu dobro społeczne.
 • Stawiamy sobie za cel, aby być postrzeganym jako przedsiębiorstwo nowoczesne, tworzące oraz wspierające postęp technologiczny i ochronę środowiska naturalnego.

DrukujE-mail

Więcej artykułów…

FaLang translation system by Faboba

OAT Sp. z o.o.
ul. Szeligowska 11, 05-850 Szeligi
tel.: +48 22 7224403, +48 22 4659718, fax: +48 22 7210803, E-Mail: oat(at)oat.pl